0 (232) 437 35 14
PZT - CUM 08:30 - 17:30

Beyaz Krom Kaplama

The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can’t achieve it.

BRÖŞÜRÜMÜZ

Her dönem güncellenen, metal kaplamaya dair tüm taleplerinize cevap veren tanıtım broşürümüze aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir, aklınıza takılan tüm soruları iletişim kanllarımızdan bize sorabilirsiniz.

İzmir Kaplama Firması​

İzmir Beyaz Krom Kaplama

Her tür ürün için pas ve aşınma karşısında uzun ömürlü bir kullanım olanağı veren kaplama seçeneği beyaz krom kaplama olmaktadır. Özellikle beyaz krom Kaplamanın aşınmaya karşı direnci yüksek, 950-1100 HV sertliği olan, tekstil ve diğer makine parçalarında kullanıldığını görebiliriz. Sert krom kaplama olarak da ifade edilen bu krom kaplama türünde, pas ve aşınma karşısında başarı elde edilirken iyi bir görünüm de sağlanır. Yüksek korozyon dayanımı ve sertliği, birçok parçanın son kaplaması olarak kullanılmasında etkendir. Uzman bir firma ile çalışmak istediğinizde, beyaz krom kaplama için İzmir merkezli Öztan Kaplama deneyimli personelleri ile en iyi hizmeti sunacaktır.

İzmir Beyaz krom kaplama çalışması öncesinde; kaplanacak yüzey, kumlama ve polisaj işlemi gibi aşamalardan geçirilir. Bu sayede kaplanacak olan yüzey, dekoratif amaçlı mat veya parlak olarak kaplamaya hazır hale getirilmektedir. Öztan Kaplama ile yapacağınız çalışmalarda, alüminyum malzeme üzerine de sert krom kaplama uygulamaları bulunmaktadır.

Beyaz krom kaplama kullanım yerleri olarak, endüstrinin hemen hemen bütün alanları gösterilebilir. Beyaz krom kaplama veya sert krom kaplama; genel olarak iş aletlerini aşınmaya, paslanmaya, ısı ve diğer her türlü zararlı etkilere karşı korumak için bu uygulama gerçekleştirildiği yerler arasında gösterilebilir. Beyaz krom kaplama ile parçalar üzerinde kalın bir metal örtü oluşturulur. Sert krom kaplama işlemi, mühendislik krom kaplaması veya işleyimsel kaplama olarak da adlandırılmaktadır.

Kaliteli işçilik ve özenli bir çalışma sert krom kaplama yapımında daha büyük önem kazanır. Çünkü bu kaplama çalışmasında; kaplamaların kalın olacağından dolayı, kaplama sonrası yüzeyde pürüz oluşabilme olasılığının olmasıdır. Eğer çalışma aşamasında kaliteli bir işçilik olmazsa pürüzler meydana gelecektir. Oluşan bu pürüzler nedeniyle kaplamayı ve taşlama işlemleri zorlaştığı gibi maliyet de yükselir. Deneyimli ve uzman ekibiyle Öztan Kaplama tarafından gerçekleşen çalışmalarda bu tarz sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Beyaz kaplam ile çok yüksek sertlik (yaklaşık 700-1000 Vickers) ve parlak görünüm, yüksek korozyon direnci elde edilir. Kolayca uygulanabilir olması ve düşük maliyeti bu kaplamaların diğer önemli özelliklerindendir.

Beyaz krom kaplama için de; ısıya ve aşınmaya karşı direnç sağlanması, yüksek yüzey sertliği, anti-manyetik yüzey elde etme, pürüzsüz yüzey elde etme avantajları vardır. Kaplama kalınlığı yaklaşık olarak 10-30 µm arasında olup, fonksiyonel kaplamalar sınıfına giren bu kaplamaların sertlik ve aşınma direnci beklentisi yüksek olduğunda tercih edilmektedir. Bu kaplamlara yaygın olarak hidrolik silindirlerin, krank şaftları, baskı plakaları/silindirleri, içten yanmalı motorların pistonları, döküm kalıpları gibi parçaların kaplanmasında rastlanır. Bu kaplama uygulaması üretim sonrasında kullanıma bağlı hasara uğraması halinde yenileme işleminde de tercih edilmektedir. İhtiyaç duyulan beyaz krom kaplama çalışmasında İzmir ve Ege Bölgesi için tercihiniz Öztan Kaplama olduğunda, ürünleriniz için en iyi sonuçları alırsınız.