0 (232) 437 35 14
PZT - CUM 08:30 - 17:30

Silah Kaplama

The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can’t achieve it.

BRÖŞÜRÜMÜZ

Her dönem güncellenen, metal kaplamaya dair tüm taleplerinize cevap veren tanıtım broşürümüze aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir, aklınıza takılan tüm soruları iletişim kanllarımızdan bize sorabilirsiniz.

İzmir Kaplama Firması​

İzmir Silah Kaplama

Sahibi olduğunuz silahın zaman içerisinde bir takım aşınmalara maruz kalması kaçınılmazdır. Silahınızın kullanım ömrü kullanım sayısına, saklama koşullarına, darbelere maruz kalmasına göre değişiklik gösterebilir. Bu silah ömrünü uzatabilecek en iyi çözüm ise endüstride birçok sektörde çözüm olan krom kaplama işlemidir. Yapısı gereği sert ve erime noktası 1857°C olan krom metali, tüm metal malzemeler için sertlik ve dayanıklılık sağlamaktadır. İzmir merkezli olarak birçok kuruma hizmet sunan Öztan Kaplama; silah, tüfek, şarjör ve diğer ekipmanların da yüzey işlemlerini uzman ekibiyle gerçekleştirmektedir.

Krom kaplama çalışması sayesinde; yüksek yüzey sertliğine sahip olma, aşınmalara ve sıcaklık değişmelerine karşı direnç elde etme, kimyasal tesirlere ve korozyona karşı direnç yakalama, düşük yüzey pürüzlüğüne sahip olma, anti-manyetik yüzey kazanma imkanı olur. Daha düşük maliyetle bu avantajlar yakalanırken, yapılan kaplamanın zamanla aşınması durumunda bile aşınmış kaplamanın kimyasal yolla sökülmesi ve alt malzemenin tekrar kaplanabilmesi mümkündür. Bu avantajları ile sanayide kullanım alanı bulan silah krom kaplama uygulaması değer verdiğiniz silahlar için de uygulanabilmektedir. Silahına değer verenler yapılacak olan silah kaplama sayesinde darbelere, hava koşullarına karşı daha dayanıklı silaha kavuşacaktır. Üstelik uzman Öztan Kaplama ekibiyle yapılacak çalışmada istediğiniz özel tasarımlar da silahınız için silah kaplama esnasında gerçekleştirilebilecektir. Size sunulan özel tasarım silah kaplama seçeneklerinden birini seçerek, daha özel görünüme sahip bir silah sahibi olacaksınız.

Yapılan silah kaplama çalışmasına, en önemli noktalardan biri metal yüzeyin temizliğidir. Bu amaçla, silah parçaları tamamen sökülüyor. Parçaların yüzeyleri için sonrasında yüzey polisaj işlemi yapılıyor. Sonraki aşamada silahın pim yerleri ve boşluklar silgi parçalarıyla kapatılıp kumlama işlemi yapılıyor. Kaplanacak olan tüm parçaların yağı alınıyor. Sonrasında ise silah kaplama aşamasına geçiliyor. Özenli bir çalışma sonunda silah kaplama işlemi eksiksiz biçimde tamamlanarak daha dayanıklı ve şık görünüme sahip bir silaha ulaşılıyor. Silahınız için en uygun olacak silah kaplama seçeneği Öztan Kaplama uzmanları tarafından belirlenerek size teklif edilmektedir. Silahınızın orijinal yapısına en uygun kaplama türünü belirlemeniz önem taşır. Silahın orijinal yapısına en uygun olan ve silah metalinin karartılması esasına dayanan maneviş kaplamayı, krom kaplamayı, titanyum kaplamayı veya Cerakote kaplamayı seçebilirsiniz. Yapılacak krom kaplama ile silahın korozyon dayanımı artacak ve görsel olarak oldukça tatmin edici bir görüntü yakalanacaktır. Silah için krom kaplama, çelik ve alüminyum parçalar üzerine uygulanabilmektedir. Sizin isteğinize bağlı olarak parlak veya mat yüzey tercihi de yapılır. Titanyum kaplamada ise, korozyona ve çizilmeye karşı son derece dayanıklı ve görselliği oldukça yüksek bir kaplama elde edilecektir. Çelik ve alüminyum parçalar üzerine uygulanabilen bu kaplamada belirli renk seçenekleri de uygulanabilir. Mat veya parlak yüzey tercihi vardır. Silahınızın özelliklerini göz önünde bulunarak silah kaplama çözümüne uzmanı bir firmayla yapacağınız görüşme sonunda karar vermenizde yarar vardır.

Silah kaplama yaptırmak ya da silahı kaplatmak isteyenlerin İzmir ve Ege bölgesi için tercihi olan Öztan Kaplama, örnek çalışmalarına site üzerinde yer vermektedir. Silahınızın daha uzun ömürlü sorunsuz kullanımı için önem arz eden kaplama işinde uzman çözümüne, deneyimli çalışanlarla hizmet vermekte olan Öztan Kaplama ile ulaşmış olursunuz. Emin ellerde silahınıza değer katmak istiyorsanız Öztan Kaplama ile görüşmelisiniz.